Zapisz się do newslettera i odbierz do 15 zł rabatu na zakupy! < zobacz >
Darmowa dostawa od 50,00 zł

Zdrowie i odporność

Co jeść przy niedoborze żelaza? Dieta na anemię
O tym, jak bardzo ważne jest prawidłowe odżywianie się, cały czas przypominają media. W końcu prawidłowa dieta zapobiega wielu chorobom oraz jest przydatna w leczeniu różnych schorzeń. Należy pamiętać, że dla naszego zdrowia groźne są niedobory żelaza, zwane anemią (niedokrwistością).
Czytaj więcej
Na czym polega dieta dash? Zasady i efekty, przykładowe posiłki
Nadciśnienie tętnicze to jedna z najczęściej spotykanych chorób. Osobom chorującym na wspomnianą chorobę oraz innym, w ramach profilaktyki, poleca się zmianę diety – rezygnację z jedzenia rzeczy tłustych, fast-foodów, potraw smażonych na rzecz kuchni lekkostrawnej i korzystnej dla serca. Programem żywieniowym polecanym dla pacjentów zmagających się z nadciśnieniem jest dieta dash.
Czytaj więcej
Właściwości lecznicze buraków czerwonych. Dlaczego warto je jeść?
Właściwości buraka i jego wartości odżywcze są doceniane przez dietetyków oraz specjalistów z zakresu odżywienia na całym świecie. Kulisty, intensywnie czerwony korzeń zwykle wykorzystuje się do przygotowywania sałatek i surówek obiadowych, ale również pysznych, pożywnych zup, past kanapkowych czy też wyciskania zdrowego soku!
Czytaj więcej
Zioła na trzustkę – regeneracja prosto z natury
Choroby trzustki długo nie dają żadnych objawów. Kiedy się pojawiają, bywają niejednoznaczne i łatwo pomylić je z innymi schorzeniami układu pokarmowego. Okazuje się też, że pijąc niektóre zioła, możemy wspomóc pracę tego organu. Poznajmy je lepiej!
Czytaj więcej
pixel