Zapisz się do newslettera i odbierz do 15 zł rabatu na zakupy! < zobacz >
Darmowa dostawa od 50,00 zł

Tampony higieniczne

( ilość produktów: 7 )

Ekologiczne tampony z naturalnych materiałów – skuteczne i bezpieczne. Znajdź najlepsze dla siebie!

Ekologiczne tampony wykonane w 100% z naturalnej bawełny organicznej to wybór dobry nie tylko dla środowiska, ale również i Twojego zdrowia. Dzięki wyeliminowaniu potencjalnie szkodliwych składników, takich jak chlor, plastik, formaldehyd czy chemiczne barwniki i substancje zapachowe, produkty nie powodują podrażnień i nie wywołują alergii. W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie naturalne tampony – bezpieczne pod każdym względem. Oferujemy wielopaki w atrakcyjnych cenach. Dobierzesz także rozmiar tamponu najlepiej odpowiadający na Twoje potrzeby.

CenaCena
-

Tampony - higieniczna i komfortowa alternatywa podpasek

Tampony higieniczne to środki higieny osobistej, których zadaniem jest zapewnić odpowiednią ochronę podczas menstruacji. Cenione są przede wszystkim za ogromną wygodę i komfort użytkowania. Prawidłowo założony tampon jest niewyczuwalny i skuteczny, można więc bez przeszkód uprawiać wszelką aktywność - uprawiać sport, pójść na basen czy spać w każdej pozycji. To niezawodna ochrona i duża przewaga nad podpaskami.

Należy jednak pamiętać, aby zmieniać tampon na czysty maksymalnie co 8 godzin. Dłuższe korzystanie może powodować rozwój bakterii, co w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do zespołu wstrząsu toksycznego.

Tampony z aplikatorem i w różnych rozmiarach - niezawodna ochrona dla każdego

Tampony higieniczne zyskały dużą popularność, wobec czego producenci starają się jak najbardziej urozmaicać swoją ofertę. Dzięki temu w sprzedaży znajdziesz:

 • tampony z aplikatorem, ułatwiające prawidłową aplikację w pochwie;
 • tampony mini przeznaczone do skąpych miesiączek lub do stosowania przed rozpoczęciem współżycia;
 • tampony super chłonne o większych rozmiarach, skuteczne nawet podczas obfitych krwawień;
 • miękkie tampony bez sznurka (w postaci gąbeczki), umożliwiające odbywanie stosunku podczas miesiączki.

Tampony w wersji BIO a zdrowie

Dlaczego warto postawić na ekologiczne tampony?

 • Wykonane z certyfikowanej bawełny organicznej,
 • nie powodują podrażnień, suchości pochwy czy infekcji intymnych,
 • są bezzapachowe i niebarwione, nie zawierają w sobie mikroplastiku, chloru i innych potencjalnie szkodliwych substancji,
 • są hipoalergiczne,
 • testowane dermatologicznie,
 • oferują wysoką ochronę, bez przeciekania nawet przy obfitym krwawieniu,
 • ulegają biodegradacji, dzięki czemu są przyjazne środowisku i nie przyczyniają się do zwiększonej produkcji odpadów; zużyty tampon możesz wrzucić do pojemnika z odpadami zmieszanymi.

Tampony biodegradowalne

Ekologiczne tampony powstają w taki sposób, aby ich wpływ na środowisko był jak najmniejszy. Standardowe środki higieny osobistej rozkładają się przez kilkaset lat, przez co poważnie przyczyniają się do zanieczyszczania przede wszystkim mórz i oceanów.

Tampony wykonane w 100% z naturalnych materiałów opatrzone są certyfikatami potwierdzającymi ich biodegradowalność. Oznacza to, że w ich składzie nie ma żadnych substancji, które mogłyby przyczyniać się do zalegania na wysypiskach śmieci przez kolejne wieki.

Wielu producentów idzie o krok dalej i oferuje produkty kompostowalne, wliczając w to owijki, które można wyrzucać do odpadów bio.

Do ekologicznych produktów menstruacyjnych zaliczamy również wielorazowe wkładki, majtki menstuacyjne czy kubeczki menstruacyjne. Dzięki nim każda kobieta może w te dni czuć się komfortowo i nie musi martwić się o środowisko naturalne.

pixel