Zapisz się do newslettera i odbierz do 15 zł rabatu na zakupy! < zobacz >
Darmowa dostawa od 50,00 zł

Świeczki zapachowe

( ilość produktów: 67 )

Naturalne, ekologiczne i wegańskie świece zapachowe. Produkowane na bazie bezpiecznego wosku sojowego.

Zapewnij sobie odrobinę relaksu: przygotuj gorącą herbatę, ciepły koc, ciekawą książkę lub ulubioną muzykę. Podkreśl wyjątkowość tej chwili dobraniem uroczej kompozycji aromatów pochodzących z ekologicznej świecy zapachowej! W naszym sklepie znajdziesz w pełni naturalne produkty wykonane z bezpiecznego wosku sojowego z dodatkiem olejków eterycznych roślinnego pochodzenia. Oferują harmonijne i piękne zapachy, a czas ich palenia to nawet 50 godzin!

MarkaMarka
Pokaż tylko Pokaż tylko
CenaCena
-

 

Naturalne świece zapachowe

Cenisz niepowtarzalną atmosferę, którą tworzą zapalone świece, ale słyszałeś o ich szkodliwości dla zdrowia? Nie musisz z nich rezygnować! Artykuły, które znajdziesz w naszej ofercie, są bezpieczne i nie wydzielają toksycznych związków podczas spalania. Produkowane są w całości z naturalnych składników: wosku sojowego, bawełnianych lub drewnianych knotów oraz roślinnych substancji zapachowych. Mogą być stosowane przez alergików, astmatyków i przy dzieciach.

Sklep z naturalnymi świeczkami

Arkana Smaku to sklep, w którym znajdziesz świece zapachowe dla siebie lub na prezent. Oferujemy naturalne produkty, które bezpiecznie możesz stosować w chwilach relaksu.

Czy zwykła świeca szkodzi?

Najpowszechniej stosowanym surowcem do wyrobów świec zapachowych jest parafina. Stanowi ona produkt pochodzący z przetwarzania ropy naftowej lub węgla brunatnego. W trakcie spalania parafiny do otoczenia uwalniane zostają substancje, które wykazują działania szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, w tym rakotwórcze.

Dlaczego świeca sojowa jest lepsza?

Wosk sojowy uzyskuje się z oleju sojowego i jest on naturalną, zdrowszą alternatywą dla parafiny. Wytwarza mniejszą ilość dwutlenku węgla, nie kopci i nie emituje toksyn, dzięki czemu nadaje się także do mniejszych pomieszczeń.

Również czas palenia jest dłuższy, nawet dwukrotnie, co wynika z niższej temperatury topnienia. Ponadto, dzięki temu, nie oparzysz się roztopionym woskiem, a ewentualne plamy zmyjesz za pomocą mydła i ciepłej wody.

Świeca sojowa to nie tylko wybór zdrowszy, ale także w pełni ekologiczny i wegański!

Prawidłowe użycie

Pierwsze rozpalenie świecy powinno trwać minimum trzy godziny. Przed każdym kolejnym użyciem należy przyciąć knot o około pół centymetra. Dzięki zastosowaniu się do tych zaleceń świeczka będzie palić się równomiernie i pozwoli w pełni korzystać z jej zalet.

pixel