Czym zastąpić mleko na co dzień? Coraz więcej osób rezygnuje z nabiału z różnych przyczyn. Często ma to wpływ brak tolerancji laktozy, weganizm czy też zwykła potrzeba wzbogacenia swojej diety. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej roślinnych zamienników produktów odzwierzęcych. Przyjrzyjmy im się bliżej!
Chlorella jest mikroalgą uznawaną za superżywność. Chcesz poznać jej właściwości? Przeczytaj nasz wpis!
Algi to ważny składnik diety długowiecznych mieszkańców Okinawy. Wielu naukowców nazywa je jedzeniem przyszłości. Z powodu bogactwa składników odżywczych określane są mianem superfoods. Ceni się je od wieków. Na Dalekim Wschodzie służyły m.in. do łagodzenia przeziębień, kaszlu, otyłości czy bólu. Część z ich działań leczniczych potwierdzili współcześni naukowcy. Badania na ten temat są prowadzone także w Polsce.
Nie tylko doskonale smakuje, ale też posiada wiele właściwości zdrowotnych. Przeczytaj, jak zrobić domowy zakwas z buraków czerwonych i kiedy warto go pić!
Kozieradka jest rośliną o szerokim przeznaczeniu. Odnajduje zastosowanie w kosmetologii oraz cechują ją właściwości lecznicze. Jeśli interesujesz się naturalnymi metodami na poprawę urody oraz ekologicznymi sposobami lecznictwa, przeczytaj koniecznie o jej cudownym zastosowaniu.
Kombucha (kombucza) to smaczny, lekko musujący, orzeźwiający napój herbaciany, który powstaje poprzez fermentację słodkiej herbaty. Coraz więcej mówi się o potencjalnych właściwościach prozdrowotnych wynikających z jego regularnego spożywania. Z uwagi na różnorodność składu kultur bakteryjno-grzybiczych, różne rodzaje herbat wykorzystywanych do produkcji kombuchy, a także odmienny czas fermentacji, poszczególne napoje różnić będą się ostatecznymi właściwościami oraz walorami smakowymi.
Samodzielne przygotowanie fermentowanej herbaty jest niezwykle proste!
Mleko orkiszowe to zbożowy napój roślinny, który jest jednym ze zdrowszych zamienników mleka krowiego. Ze względu na swoje właściwości, zdobywa coraz większą popularność, nie tylko w kuchni wegańskiej. Jakie korzyści dla organizmu przynosi jego spożywanie i jak pomysłowo wykorzystać go w diecie?