Zapisz się do newslettera i odbierz do 15 zł rabatu na zakupy! < zobacz >
Darmowa dostawa od 50,00 zł

Algi morskie - cud w kuchni i kosmetyce

2021-04-28
Algi morskie - cud w kuchni i kosmetyce

Algi morskie są znanym i lubiany produktem, którego występowanie najczęściej można zauważyć w produktach kosmetycznych. Znane ludziom od stuleci wciąż mogą zaskoczyć i przynieść wiele korzyści. Posiadają ogromną ilość witamin, minerałów, a także przeciwutleniaczy, które znakomicie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. 

Stosowane w kosmetyce zapewniają gładką i jędrną skórę. W kuchni zaś sprzyjają poprawie smaku wielu dań, a nawet wykazują działanie odchudzające! Czym jeszcze mogą Cię zaskoczyć? Przekonaj się! 

Właściwości lecznicze alg morskich

Znane są już od stuleci. Stosowane jako żywność, a także lek znalazły swoje specjalne miejsce w codziennej diecie Azteków. Obecnie wykorzystuje się je w również w medycynie estetycznej. Określane są jako super żywność ze względu na dużą zawartość zdrowotnych takich składników jak: 

 • witaminy; 
 • minerały; 
 • przeciwutleniacze; 
 • białka.

Wiele osób wykorzystuje glony do utraty nadprogramowych kilogramów, a także do redukcji stresu. Doskonała zawartość składników odżywczych w algach pozwala na zwalczanie następujących dolegliwości: 

 • walka z rakiem (w początkowym jego stadium); 
 • zapalenie stawów; 
 • choroby serca; 
 • wysoki poziom cholesterolu; 
 • niestrawność, zgaga, uczucie ciężkości;
 • cukrzyca;
 • katar sienny;
 • depresja;
 • zespół napięcia przedmiesiączkowego. 

Dodatkowo regularne spożywanie tego produktu przyczynia się do poprawy pamięci i koncentracji, a także wspomaga funkcjonowanie całego układu pokarmowego. Glony wykazują działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, dzięki czemu wspomagają funkcjonowanie naturalnej bariery odpornościowej naszego organizmu. 

Algi morskie na odchudzanie

Dla usprawnienia procesu redukcji masy ciała konieczne jest zastosowanie alg brunatnych. To właśnie one zawierają fukoksantynę, odpowiedzialną za spalanie tłuszczu. Dzięki regularnemu spożywaniu dań bogatych w ten morski dodatek można liczyć na szybką utratę wagi, a także znaczą poprawę samopoczucia. Algi morskie skutecznie niwelują uczucie ciężkości i sprawiają, że całe nasze ciało nabiera nowego, niebanalnego blasku. Podnoszą także motywację i chęci do działania. Ich pozytywny wpływ na organizm cieszy się dużym uznaniem wśród licznej grupy konsumentów.

Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich 

Duża zawartość metali ciężkich w organizmie sprzyja rozwojowi wielu chorób, przekłada się na psychikę, a także na samopoczucie. Zbyt duża zawartość szkodliwych substancji uszkadza pracę mięśni oraz prowadzi do problemów neurologicznych. 

Regularne spożywanie glonów morskich to sposób na pozbycie się niechcianych metali. Takie oczyszczenie organizmu zapewnia uczucie lekkości i poprawę kondycji fizycznej. Dzięki zmniejszeniu obecności szkodliwych substancji stajemy się sprawniejsi i mamy więcej energii do podejmowania nowych wyzwań. 

Odtrucie organizmu z toksyn to także dobry początek odchudzania. Dzięki takiemu zabiegowi pozbywamy się wszystkich szkodliwych substancji i skupiamy na gubieniu tkanki tłuszczowej. Do grupy metali ciężkich, mających wpływ na funkcjonowanie organizmu zaliczamy: 

 • ołów; 
 • kadm; 
 • uran; 
 • rtęć. 

Oprócz powyżej wymienionych zalet algi morskie mają także wiele innych korzyści. Warto wprowadzić je do codziennej diety, aby długo cieszyć się spokojem, zdrowiem i nienagannym wyglądem. Spróbuj ich chociaż raz, a zobaczysz, jak szybko zapragniesz do nich wrócić!

Cena i sposób przygotowania alg 

Na rynku dostępne są różne rodzaje alg morskich o określonych właściwościach. Pamiętajmy, że zaliczają się do nich coraz popularniejsze chlorella czy spirulina. Ceny zaczynają się już od 10 złotych za około 100 g ekologicznego produktu. 

Nadają się do spożywania pod postacią zupy, sushi czy dań mięsnych. Ze względu na ich uniwersalność, glony można dowolnie łączyć z różnymi produktami. Poprawiają jakość dań i walory smakowe, a przy tym tworzą prawdziwą rewolucję w organizmie. Zastosowanie alg może przynieść zbawienne skutki dla każdego, kto pragnie skutecznej odmiany w swoim życiu.  

Przeczytaj także:

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021

Polecane

Algi morskie suszone - dulse bio 25 g

Algi morskie suszone - dulse bio 25 g

13,56 zł brutto/1szt.271.20 pkt.
Algi morskie suszone - kombu bio 25 g

Algi morskie suszone - kombu bio 25 g

10,30 zł brutto/1szt.206 pkt.
Algi morskie suszone - nori płatki bio 25 g

Algi morskie suszone - nori płatki bio 25 g

11,94 zł brutto/1szt.238.80 pkt.
Algi morskie suszone - wakame bio 25 g

Algi morskie suszone - wakame bio 25 g

10,30 zł brutto/1szt.206 pkt.
Algi morskie suszone - sałatkowy mix bio 25 g

Algi morskie suszone - sałatkowy mix bio 25 g

11,94 zł brutto/1szt.238.80 pkt.
Algi morskie nori prażone do sushi bio 15 g

Algi morskie nori prażone do sushi bio 15 g

13,56 zł brutto/1szt.271.20 pkt.
Algi morskie suszone - kombu bio 100 g

Algi morskie suszone - kombu bio 100 g

17,54 zł brutto/1szt.350.80 pkt.
Algi morskie suszone - wakame bio 100 g

Algi morskie suszone - wakame bio 100 g

24,10 zł brutto/1szt.482 pkt.
pixel