Zapisz się do newslettera i odbierz do 15 zł rabatu na zakupy! < zobacz >
Darmowa dostawa od 50,00 zł

Piwo bezglutenowe bez tajemnic

2021-11-14
Piwo bezglutenowe bez tajemnic

Gluten to jeden z poważniejszych alergenów, który powoduje wiele istotnych problemów z trawieniem i zdrowiem. To białko, które znajdziemy zarówno w pszenicy, jak i jej odmianach. Gluten w przyprawach często odpowiada również za korzystny smak potraw. Niestety spożywany w diecie w nadmiarze może powodować problemy takie jak anemia, problemy z cerą i układem odporności. Ten składnik znaleźć można również w popularnym i lubianym piwie.

Bez obaw, na rynku pojawiły się więc nowe produkty, które go nie zawierają. To pozwala cieszyć się ich smakiem, nie martwiąc się konsekwencjami. Czym jest piwo bezglutenowe, jak powstaje i kiedy warto się na nie zdecydować? 

Piwo bezglutenowe - jak powstaje?

Czy piwo jest bezglutenowe? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu. Niestety, ze względu na sposób wytwarzania oraz rodzaj zastosowanych tu produktów jest to produkt zawierający białka glutenowe. Stąd też nie dziwi nikogo fakt, iż takie produkty bezglutenowe to tak pożądany i poszukiwany produkt na rynku. 

Wielbiciele smaku piwa ze stwierdzoną nietolerancją glutenu miały bowiem w tym miejscu ogromny problem. Piwo jako napój produkowane jest bowiem najczęściej z pszenicy, jęczmienia oraz żyta. Na całe szczęście wytwarzać je można również z ziaren nieposiadających w sobie glutenu, takich jak kukurydza, sorgo, proso, gryka, a nawet ryż. Stąd też piwa bezglutenowe i lista dostępnych składników prezentuje się dość okazale. Dzięki temu możemy cieszyć się smakiem piwa bez obaw o jego negatywny wpływ na nasze zdrowie. 

Piwo bezglutenowe przepis

Piwo bezglutenowe i proces powstawania tego rodzaju produktów nie różni się znacznie od innych tradycyjnych metod. Stąd też również i w tym przypadku przygotowywany jest słód, następnie zaciera się beczkę piwa i następuje naturalny proces fermentacji. 

Po tym etapie widoczna jest jednak największa różnica pomiędzy tradycyjnym sposobem wytwarzania, ponieważ dodawane do wyrobu są odpowiednie enzymy rozbijające białka glutenowe. Kolejnym etapem jest proces filtracji, w którym zmniejszana jest zawartość glutenu. Jednak jego wartość pozostaje w dalszym ciągu na minimalnym poziomie, oscylującym w graniach 20 ppm na butelkę. Nie powoduje to jednak negatywnego wpływu na organizm i jest przyjazne dla zdrowia osób z nietolerancją glutenu. 

Gdzie kupić piwo bezglutenowe?

Piwa bezglutenowe w Polsce to produkty dostępne jeszcze w większych marketach lub sklepach specjalistycznych. Tego typu wyroby znajdziemy również w sieci. Piwo bezglutenowe w sklepie online to atrakcyjne oferty i bogaty asortyment, z którego składem możesz zapoznać się w naprawdę wygodny sposób. To pozwala mieć pewność, że dany produkt na pewno nie będzie szkodliwy dla Twojego zdrowia. 

To również wiele różnych rodzajów produktów, takich jak między innymi:

  • piwo bezglutenowe,
  • piwo bezglutenowe bezalkoholowe,
  • piwo bezglutenowe smakowe. 

I inne. Możesz łatwo porównać ich skład, cenę czy pojemność i wybrać idealny produkt dla siebie. 

Piwo bezglutenowe - kalorie

Ta informacja z  pewnością ucieszy wielbicieli tych smaków. W standardowej butelce piwa bezglutenowego znajduje się zdecydowanie mniej kalorii niż w normalnym piwie. Dodatkowo produkt ten może być mniej tuczący niż jego pszenne odpowiedniki ze względu na lepszą przyswajalność lekkostrawnych ziaren. Dlatego też to dobre rozwiązanie nie tylko dla osób na diecie eliminacyjnej, ale także dla tych dbających o linię. 

Piwo bezglutenowe polskie - czy warto po nie sięgnąć?

Piwo bezglutenowe to produkt bezpieczny w problemie nietolerancji pokarmowej. Ma on bardzo zbliżony smak do wyrobów tradycyjnych oraz występuje w różnych wariantach. Polecany dla osób obawiających się spożycia glutenu w diecie, pozwala cieszyć się smakiem, który lubi. Dlatego też jeśli towarzyszy nam problem z tolerancją białek glutenu, zdecydowanie warto wybrać dedykowane produkty bezglutenowe. Dzięki temu możesz cieszyć się ulubionym jego smakiem nie martwiąc się problemem związanym z nieprzyjemnościami ze strony organizmu. 

Cieszymy się, że w Polsce znajdziemy coraz więcej piw bezglutenowych w różnych wariantach. To prawdziwa gratka dla wszystkich smakoszy!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2021
pixel