Sok z pokrzywy na włosy - jak stosować, aby uzyskać najlepsze efekty
Jak używać soku z pokrzywy na włosy? Spraw, by były gęste, mocne i piękne!
Przyroda potrafi człowieka zaskoczyć. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że najskuteczniejsze kosmetyki rosną na łące. Nielubiana i parząca pokrzywa jest bardzo skutecznym lekarstwem i kosmetykiem. Jest to roślina lecznicza, o licznych właściwościach, która może być stosowana w wielu sytuacjach. Wspiera organizm wielopłaszczyznowo. Bardzo popularnym zastosowaniem pokrzywy jest wzmacnianie i poprawianie wyglądu włosów.
Zastosowanie pokrzywy
Dla wielu osób to pospolity chwast, który przeszkadza innym roślinom i nadaje się co najwyższej na nawóz. Tymczasem to lecznicze zioło, a sok z niej zrobiony ma właściwości wzmacniające organizm – pomaga w walce z anemią, ułatwia trawienie i wykazuje silne właściwości moczopędne – może być używany w leczeniu infekcji dróg moczowych.
Sok z pokrzywy dostarcza organizmowi cennych komponentów, np.: kwasu foliowego, witaminy C, żelaza, wapnia, krzemu. Płyn oczyszcza również organizm, wzmacnia i regeneruje ciało. Udowodniono, że pozytywnie wpływa na tworzenie się hemoglobiny oraz krwinek czerwonych.
Gdzie kupić sok z pokrzywy?
Można go nabyć w sklepach z ekologiczną żywnością lub w aptekach. Taki sok należy każdego dnia przez dwa tygodnie przed śniadaniem po jednej lub dwie łyżeczki. Można go też wcierać we włosy.
Stosowanie soku z pokrzywy na włosy
To znakomity środek poprawiający urodę. Powszechnie znane jest zastosowanie tej rośliny na włosy. Wcieranie soku z pokrzywy w skórę głowy w krótkim czasie poprawia stan włosów, wzmacnia je i odżywia. Takie działanie sprawia, że włosy są lśniące, mocniejsze i miłe w dotyku.
Sok polecany jest osobom, które mają następujące problemy ze skórą głowy: łupież, przetłuszczanie się, brak puszystości i połysku, wypadanie włosów spowodowane niedoborem mikroelementów i witamin.
Efekty stosowania soku z pokrzywy na włosy przechodzą oczekiwania użytkowników – dolegliwości znacznie zmniejszą się, a nawet ustępują całkowicie. Włosy są piękne, zdrowe, mocne – wyglądają niczym z reklamy najdroższych preparatów do pielęgnacji włosów. Okazuje się drogie kosmetyki, można zastąpić popularnym chwastem. Tylko trzeba się przemóc i zerwać roślinę, zanim zakwitnie – od maja do czerwca, w miejscu oddalonym od głównych i osiedli. Nie poleca się też zrywania pokrzywy z trawnika w centrum miasta.
Przeczytaj także: Aloes na włosy — domowa pielęgnacja na co dzień
Jak zrobić sok z pokrzywy?
Wiele osób poszukuje przepisu na skuteczny sok z pokrzywy i chce samemu wykonać ów dobroczynny napój. Kupne produkty z pokrzywy, zwłaszcza te dostępne w popularnych sklepach mogą mieć różne niechciane dodatki, przez co ich działanie może być gorsze, niż zakładano. Jeśli nie mamy czasu - postawmy na produkty ekologiczne, które są gwarancją najwyższej jakości!
Można też tak prostą rzecz jak sok z pokrzywy do wcierania na włosy i skórę głowy zrobić samemu:
- Potrzebne nam będą liście młodej pokrzywy, które należy wycisnąć w sokowirówce lub też zmielić w maszynce.
- Przed obróbką liście należy umyć, a po przemieleniu należy zalać litrem wrzątku i gotować około. 10 minut.
- Na koniec przecedzić i dodać cytrynę i cukier lub opcjonalnie miód.
Płukanka z pokrzywy skutecznie radzi sobie z łupieżem i zwalcza przetłuszczanie się włosów. Tworzy doskonałą barierę ochronną przeciwko wypadaniu włosów i zabezpiecza przed chorobami grzybiczymi. Sok z pokrzywy do picia oczyszcza organizm z toksyn, co też poprawia stan włosów.
Do różnych celów, najczęściej do naparów, roślinę można suszyć w suszarce i na powietrzu, ale nie w pełnym słońcu, ponieważ suszenie na słońcu może zniszczyć jej właściwości lecznicze. Prawidłowo zasuszona kruszy się w palcach i ma zielony kolor.
Przeciwwskazania do stosowania
Z dobroczynnego działania soku z pokrzywy nie mogą skorzystać osoby chorujące na cukrzycę. Nie wolno go stosować przed zabiegami operacyjnymi i bezpośrednio po operacji. Pacjenci cierpiący na obrzęki serca i ciężką nie wydolność nerek również nie mogą pić tego soku. Jest on przeciwwskazany także dla kobiet, które ciepią na polipy i mięśniaki macicy, krwotoki z dróg rodnych i nowotwory kobiece.