Zapisz się do newslettera i odbierz do 15 zł rabatu na zakupy! < zobacz >
Darmowa dostawa od 50,00 zł

Kubeczki menstruacyjne

( ilość produktów: 3 )

Ekologiczne kubeczki menstruacyjne z bezpiecznego materiału. Zrób wygodne i szybkie zakupy online!

Kubeczek menstruacyjny to ekologiczna alternatywa dla jednorazowych środków higienicznych. Zalet ma jednak o wiele więcej – jest wygodny w użyciu, całkowicie bezpieczny dla zdrowia oraz można używać go przez wiele lat. W naszym sklepie online oferujemy Ci produkty wysokiej jakości, pochodzące od sprawdzonych producentów. Znajdziesz tu najbardziej odpowiedni kubeczek menstruacyjny i kupisz go w atrakcyjnej cenie!

Kubeczek menstruacyjny - co to jest?

Kubeczek menstruacyjny to elastyczny zbiorniczek, który, podobnie jak tampon, umieszcza się bezpośrednio w pochwie. Jest on jednak wielorazowy, po wyjęciu wystarczy go opróżnić, przepłukać i od razu ponownie użyć.

Dzięki specyficznej budowie i odpowiedniemu materiałowi zbiera wszystkie wydzieliny menstruacyjne, zapobiegając wydostawaniu się ich na zewnątrz.

Innowacyjne rozwiązanie dla Ciebie

Liczne pozytywne opinie o kubeczku menstruacyjnym powodują ciągły wzrost popularności produktu. Lista jego zalet jest naprawdę długa. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?

  • Kubeczek jest bardzo wygodny i higieniczny w użytkowaniu,
  • przy mniej obfitym krwawieniu można zmieniać go co 12 godzin,
  • nie wysusza błony śluzowej i nie wpływa na florę bakteryjną pochwy,
  • nie zawiera szkodliwych substancji - jest wykonany z bezpiecznego medycznego silikonu,
  • wegański,
  • ekologiczny ? nie generuje szkodliwych dla środowiska odpadów,
  • to wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie - kupując kubeczek, płacisz tylko raz, a następnie możesz go bezpiecznie używać nawet przez 10 lat!

Kubeczek menstruacyjny - jak używać?

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele nowych rozwiązań ochronnych na czas miesiączki. Niektóre z nich budzą pewne wątpliwości wynikające z nieznajomości produktu. Jednym z nich jest kubeczek menstruacyjny. Jak używać? ? to jedno z pojawiających się pytań.

Rzeczywiście, w pierwszym momencie aplikowanie kubeczka może wydawać się trudne, ale wcale takie nie jest. Wystarczy jedynie nabrać trochę wprawy. Wszelkie wątpliwości mijają zazwyczaj po zaledwie kilku powtórzeniach.

To, jak często trzeba opróżniać kubeczek, zależy od obfitości krwawienia. Trzeba jedynie pamiętać, aby nie dopuścić do przepełnienia zbiorniczka. Po usunięciu zawartości zawsze przemyj produkt pod bieżącą wodą, a po każdym zakończonym cyklu gotuj go przez kilka minut.

Jak założyć kubeczek menstruacyjny?

Zbiorniczek został zaprojektowany w taki sposób, aby jego użytkowanie było jak najprostsze. Jest elastyczny, szczelnie przylega do ścian pochwy oraz ma specjalną końcówkę ułatwiającą wyjmowanie.

Prawidłowo założony kubeczek menstruacyjny jest zupełnie niewyczuwalny. Nie powinien powodować dyskomfortu ani ograniczać ruchów. Korzystając z niego, możesz czuć się całkowicie bezpiecznie i swobodnie w każdej sytuacji - podczas snu, uprawiania sportu czy podróżowania.

Jaki kubeczek menstruacyjny wybrać?

Wybierając dla siebie najlepszy kubeczek menstruacyjny, przede wszystkim zwróć uwagę na jego rozmiar. Produkty występują najczęściej w trzech wielkościach oznaczanych jako S, M i L. Dobór odpowiedniego modelu zależy od kilku czynników, w tym wieku, obfitości krwawienia oraz przebytych porodów.

Szczegółowe wskazówki dotyczące tego, jaki rozmiar kubeczka menstruacyjnego wybrać, znajdziesz na opakowaniu (bądź stronie produktowej). Te mogą się nieznacznie różnić w zależności od producenta.

pixel