Zapisz się do newslettera i odbierz do 15 zł rabatu na zakupy! < zobacz >
Darmowa dostawa od 50,00 zł

Farby do włosów

( ilość produktów: 19 )

Naturalne farby do włosów – bezpieczne dla zdrowia i kondycji kosmyków. Sprawdź ofertę naszego sklepu!

Farbowanie włosów bez użycia chemicznych składników? To możliwe z naturalnymi farbami, które znajdziesz w naszym sklepie! Oferujemy bezpieczne i skuteczne produkty ze składami opartymi na organicznych składnikach oraz wolne od drażniących substancji chemicznych. Z ich pomocą w łatwy sposób uzyskasz nie tylko wymarzony kolor włosów, ale i zadbasz o ich zdrowy wygląd. Nasz asortyment wciąż się powiększa, sprawdź, co aktualnie możemy Ci zaproponować!

Bez glutenuBez glutenu
CenaCena
-

Naturalne farby do włosów

Popularne farby do włosów szeroko dostępne w drogeriach, sklepach fryzjerskich czy hurtowniach powstają przy użyciu bardzo silnych związków chemicznych. Choć zapewniają one wysoką skuteczność, to niestety zdarza się, że osłabiają kondycję kosmyków, a nawet i negatywnie wpływają na zdrowie. Substancje te mogą wywoływać alergię, działać drażniąco na skórę, a w najgorszym wypadku na drogi oddechowe.

Coraz więcej osób poszukuje więc łagodniejszych alternatyw wśród produktów opartych na naturalnych składnikach. W Arkanach Smaku stawiamy na bezpieczne, wolne od potencjalnie szkodliwej chemii wyroby w wersji bio. Kupisz tu więc organiczne farby do włosów z naturalnymi składnikami pochodzącymi z rolnictwa ekologicznego. Szeroki wybór wśród kolorów i odcieni pozwoli Ci na efektowne odświeżenie fryzury, np. w postaci refleksów na włosach.

Samodzielne farbowanie włosów

Dokładną instrukcję farbowania zawsze znajdziesz na opakowaniu lub w dołączonej do produktu ulotce. Zazwyczaj cały proces wygląda podobnie, może się jednak różnić w przypadku poszczególnych kosmetyków w zależności od zawartych w nich składników aktywnych.

Zazwyczaj producent sugeruje, aby w pierwszej kolejności umyć włosy szamponem, a następnie odsączyć je z nadmiaru wody. Przed następnym krokiem, należy wymieszać krem koloryzujący z kremem utleniającym, które znajdują się w dwóch osobnych butelkach.

Farbę nakładaj bezpośrednio na włosy i rozprowadź ją równomiernie po całej ich długości np. przy pomocy grzebienia. Pozostaw kosmetyk na czas podany na opakowaniu (zazwyczaj ok. 30 minut), aby składniki mogły odpowiednio zadziałać. Następnie spłucz farbę i ponownie umyj włosy szamponem. Nie zapomnij o nałożeniu odżywki, która zadba o odpowiednią pielęgnację.

Farbowanie włosów w ciąży

Nie istnieją oficjalne zalecenia, które zakazywałyby farbowania włosów podczas ciąży. Warto jednak zachować ostrożność, zwłaszcza w pierwszym trymestrze. Choć składniki zawarte w standardowych farbach nie wnikają do organizmu, to należy uważać na obecny w wielu produktach amoniak. Jego opary mogą nie być bezpieczne.

Świetnym i całkowicie nieszkodliwym rozwiązaniem są zaś naturalne farby do włosów oparte na hennie. Jeśli więc masz obawy dotyczące koloryzacji standardowymi produktami drogeryjnymi, postaw na substancje roślinne i skład wolny od potencjalnie szkodliwych związków chemicznych.

pixel