Suplementy diety

Suplementy diety to środki spożywcze, które uzupełniają naszą codzienną dietę w witaminy, minerały i inne substancje odżywcze. Nie zastępują zbilansowanej diety ani leczenia. Mogą natomiast uzupełnić niedobory, które pojawiają się, gdy żyjemy w biegu czy stresie.

Nasiona Konopi Łuskane 250 g Nasiona Konopi Łuskane 250 g
Producent: Targroch
Cena: 14,99 zł
szt.
zobacz więcej
Acerola w proszku BIO 100 g Acerola w proszku BIO 100 g
Producent: Diet Food
Cena: 74,99 zł
szt.
zobacz więcej
Antidotum Detox 250 ml Antidotum Detox 250 ml
Producent: Premium Rosa
Cena: 11,99 zł
szt.
zobacz więcej
Antidotum Figura 250 ml Antidotum Figura 250 ml
Producent: Premium Rosa
Cena: 11,99 zł
szt.
zobacz więcej
Antidotum Uroda 250 ml Antidotum Uroda 250 ml
Producent: Premium Rosa
Cena: 11,99 zł
szt.
zobacz więcej
Aronia suszona BIO 100 g Yagoody Aronia suszona BIO 100 g Yagoody
Producent: Yagoody
Cena: 12,99 zł
szt.
zobacz więcej
Babka Płesznik Ziarno 1000 g Babka Płesznik Ziarno 1000 g
Producent: Targroch
Cena: 16,21 zł
zobacz więcej
Babka Płesznik Ziarno 250 g Babka Płesznik Ziarno 250 g
Producent: Targroch
Cena: 7,68 zł
zobacz więcej
Babka Płesznik Ziarno 5 kg Babka Płesznik Ziarno 5 kg
Producent: Targroch
Cena: 65,72 zł
zobacz więcej

Czym są suplementy diety?

Do suplementów diety zaliczamy różnorodne preparaty witaminowo-mineralne, suplementy z sektora beauty, środki poprawiające funkcjonowanie poszczególnych układów czy środki na potencję, które możemy dostać bez recepty. W najprostszej definicji są to środki spożywcze uzupełniające naszą dietę w substancje, których nam brakuje. Bardzo ważne, by nie stosować ich jako zamiennika zróżnicowanej diety. Tylko ona jest fundamentem właściwego odżywienia naszego organizmu. Należy również zaprowadzić wyraźny podział na suplementy diety a leki. Środki te nie wyleczą nas z chorób. Mogą natomiast wspomóc leczenie farmakologiczne czy zminimalizować wystąpienie pewnych schorzeń, które są wynikiem niedoborów potrzebnych organizmowi substancji. Zawsze jednak warto skonsultować się ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem kuracji suplementami.

Witaminy i minerały w suplementach

Suplementy zawierają bardzo różnorodne zestawy witamin i minerałów. Najczęściej łączą ze sobą substancje, które razem działają najlepiej. Przykładem są preparaty magnezowe z witaminą B6, która zwiększa wchłanialność tego pierwiastka. W sklepach i aptekach znajdziemy również produkty dedykowane konkretnym grupom wiekowym — ze względu na różne potrzeby organizmu na różnych etapach życia. W naszym sklepie uporządkowaliśmy suplementy diety także ze względu na dolegliwości, którym mogą zapobiegać. Dla wygody konsumentów suplementy występują w postaci wygodnych tabletek czy proszków.

Suplementy dla kobiet

Panie często poszukują innych preparatów niż panowie. Zadaniem takich środków powinno być wzmocnienie włosów i paznokci, uzyskanie efektu promiennej cery, pozbycie się wrażenia ciężkich nóg czy uzupełnienie kwasu foliowego. Ten ostatni suplement zalecany jest szczególnie kobietom w ciąży. Ze względu na częste choroby układu moczowo-płciowego — również ich profilaktyka jest popularna wśród kobiet.

Suplementy dla mężczyzn

Panowie częściej narażeni są na choroby serca. Dedykowane im preparaty chronią więc ten narząd oraz cały układ sercowo-naczyniowy. Niezmiernie ważna jest w pewnym wieku również profilaktyka prostaty. Aktywni panowie uzupełnią suplementami niedobory żelaza i magnezu. Dużą popularnością cieszą się tabletki na potencję.

Produkty na konkretne schorzenia

Jak wspominaliśmy, suplementy wspierają organizm przy różnorodnych niedoborach. Często sięgamy po nie, gdy skutki stresu czy nieprawidłowego odżywiania są już widoczne. Dlatego mówimy wtedy o działaniu suplementów na konkretne układy. Co wspierają te preparaty? Działają na poziom cholesterolu, układ pokarmowy, trawienny, nerwowy, mogą wzmocnić odporność, wspomóc odchudzanie czy oczyszczanie organizmu, wzmocnić mięśnie, stawy i kości. Suplementy mają bardzo szerokie zastosowanie. Ważne, by wybierać je rozsądnie i konsultować ich użycie z lekarzem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium