Dzień Matki już 26 maja 2020 r.
Dzień Matki już 26 maja 2020 r. - na stole leżą kwiaty, samodzielnie zrobiona kartka oraz nitka i flamaster do przygotowania prezentu dla mamy.

Dzień Matki już 26 maja 2020 r.

Wiele dzieci, tych małych i dużych, szuka początkiem maja informacji, kiedy jest Dzień Matki w Polsce. To nie takie oczywiste, ponieważ na całym świecie obchodzi się go innego dnia. Zazwyczaj przypada on wiosną. W Kanadzie, Niemczech czy Francji świętuje się go w maju, w Wielki Brytanii przypada w marcu lub kwietniu. W Polsce Dzień Matki ma stałą datę i jest to zawsze 26 maja. To znaczy, że mamy jeszcze trochę czasu na przygotowania!

Dzień Matki — pomysły na świętowanie na żywo lub na odległość

Nie masz pomysłu na Dzień Matki? Nie martw się, znalazłeś się we właściwym miejscu, by znaleźć podpowiedź! W czasie epidemii koronawirusa mamy nieco inną sytuację niż zazwyczaj. Nie wyślemy mamy do kosmetyczki czy fryzjera, bo może się to wiązać z udręką zamiast przyjemności. Odpadają wypady do kina czy teatru. Z mniejszą radością pospacerujemy po galerii. Postawmy więc na specjalne pomysły na Dzień Matki w czasie kwarantanny!

Czas tylko z mamą

Jeśli mamy możliwość spotkania na żywo, możemy wspólnie obejrzeć film, wyjść na spacer, na lody czy inne jedzenie na wynos. Warto rozważyć zamówienie kolacji do domu — lokale w pobliżu z pewnością oferują coś wyjątkowego na tę okazję. Wspólne gotowanie też przynosi wiele radości. Większość potrzebnych składników do pożywnego obiadu czy kolacji znajdziecie w naszym dziale ze zdrową żywnością. Aktywna mama pozwoli wyciągnąć się na rower czy małą wycieczkę za miasto. A może odwrotnie? Jeśli nasza mama jest przepracowana, zadbajmy o jej wypoczynek w tym dniu. Zdejmijmy z niej błahe obowiązki i zorganizujmy domowe spa!  

Dzień Matki na odległość

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może spędzić ten dzień z mamą. Wtedy rozmowa przez telefon czy krótka wideokonferencja na komunikatorze to must have na Dzień Matki! Na odległość możemy zamówić mamie kwiaty lub skompletować paczkę w dowolnym sklepie internetowym i wysłać ją na jej adres. Co wybrać, kiedy decydujemy się na takie rozwiązanie?

Serce przewiązane sznurkiem leży wśród kwiatów z życzeniami na Dzień Matki.

Prezent dla mamy — inspiracje i porady

Prezent na Dzień Matki to nie lada wyzwanie! Czasem mama przekonuje nas usilnie, że niczego nie potrzebuje, a czasem naprawdę nie wiemy, co by jej się przydało. Jeżeli mama to typ, który „wszystko ma” — postawmy na coś, co sprawi jej przyjemność!

Prezent dla mamy online

Jak wspominaliśmy, nawet na odległość możemy skompletować paczkę na Dzień Mamy i wysłać ją pod wskazany adres. W Internecie zamówimy teraz praktycznie wszystko. Spersonalizowana biżuteria, kwiaty, przybory kuchenne, elementy wystroju wnętrz i bibeloty — prawdziwy prezentowy zawrót głowy! Na pewno okażemy mamie troskę, wybierając dla niej produkty najwyższej jakości, które będą służyć jej najlepiej. Paczka na Dzień Matki może zawierać również zdrową żywność dla mamy, słodkie upominki czy naturalne kosmetyki! To produkty, które nie mogą być nietrafione! ;)  Jeśli dobrze znamy potrzeby naszej mamy — możemy sami skompletować taką paczkę z dostępnych w danym sklepie produktów. Podpowiedzią są specjalnie przygotowane sklepowe działy, w których znajdziemy wszystko, z czego ucieszy się nasza mama.

Upominek dla mamy DIY

Prezent dla mamy DIY nie sprowadza się jedynie do własnoręcznie wykonanej kartki! Wiele kreatywnych rozwiązań zachwyci naszą mamę, ponieważ to one najbardziej wymagają pomysłu, zaangażowania i serca. Do takich prezentów należą wspólne fotografie, samodzielnie ozdobione doniczki na kwiaty, słoiki pełne słodkości czy przekąsek oraz pudełka na drobiazgi. W Dniu Matki najbardziej liczy się pamięć!

Życzenia prosto z serca

Do prezentu dla mamy warto dołączyć życzenia prosto z serca. To my znamy naszą mamę najlepiej, więc wiemy, jakie życzenia sprawią jej radość. Możemy samodzielnie wymyślić wierszyk lub po prostu napisać kilka słów i ozdobić je tym, co znajdziemy w szufladzie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium