Dieta bezmięsna - dlaczego warto?
Dieta bezmięsna - dlaczego warto?

Dieta bezmięsna — dlaczego warto?

Ograniczenie bądź całkowita rezygnacja z mięsa w codziennej diecie mogą przynieść nam wiele korzyści. To korzyści dla człowieka, zwierząt i całej planety! Jeśli tylko dobrze się do tego przygotujemy i zaplanujemy zbilansowaną dietę bez mięsa — już w pierwszych tygodniach zaobserwujemy niesamowite zmiany.

Jak zmieni się nasze ciało na diecie wegetariańskiej?

Wiele osób, przechodząc na dietę bezmięsną, traci kilka kilogramów. Ma to związek z odstawieniem części tłuszczów. Co jeszcze może się wydarzyć? Początkowe wzdęcia ustąpią, a metabolizm przyspieszy. Poprawi się stan naszej cery. Badania potwierdzają, że wegetarianie rzadziej chorują na cukrzycę i nadciśnienie, mają też niższy poziom cholesterolu. Osoby na diecie bezmięsnej mówią o zastrzyku energii i witalności, jaki odczuwają po zmianie nawyków żywieniowych. Prawdą jest jednak, że nasze mięśnie będą regenerować się wolniej, więc należy dostarczyć im odpowiedniej ilości białka obecnego m. in. w roślinach strączkowych czy orzechach.

Jak dieta wegetariańska może zmienić nasze myślenie?

Niezależnie od tego, z jakich powodów decydujemy się na dietę wegetariańską — działamy przy tym na korzyść natury. Chronimy zwierzęta oraz środowisko, które ulega stopniowej degradacji. Produkcja mięsa przyczynia się do wylesiania terenów zielonych, zanieczyszczeń wody i powietrza, zmian klimatu oraz zaniku bioróżnorodności. Samo ograniczenie spożycia mięsa to wielki krok w dobrą, ekologiczną stronę. Wszystko to jest świetną motywacją do podjęcia decyzji o przejściu na wegetarianizm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium