Czym jest wellness?
Czym jest wellness?

Czym jest wellness?

Koncepcja wellness została opisana w latach 50’ XX wieku przez Halberta L. Dunna, ale swe korzenie ma już w XIX wieku. Wpisuje się w nią stan równowagi umysłu, ducha i ciała. Prowadzi ona do poczucia ogólnego dobrobytu.

Wellness oznacza połączenie zdrowia i szczęścia. Równowagę tę osiąga się poprzez aktywność fizyczną, odpowiednią dietę, produktywność, odpowiednią  ilość snu i odpoczynku oraz unikanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Bezpieczna sytuacja społeczna i finansowa pomaga utrzymać ten stan. Filozofii wellness sprzyjają również zabiegi pielęgnacyjne i relaks.

Równowaga ciała i ducha prowadzi do pełnej harmonii i szczęścia człowieka w świecie. Wellness łączy piękno, szczęście i witalność.

Jak osiągnąć równowagę? Jeśli jeszcze nie wdrożyliśmy aktywności fizycznej do naszego codziennego harmonogramu — to najlepszy czas na zmiany! Prócz wysiłku ważny jest odpoczynek i wyciszenie. A jak zadbać o siebie od środka? Zbilansowana dieta to podstawa dobrego funkcjonowania naszego organizmu. Na szczęście wspiera ją cała gama produktów. Zobacz wszystkie

Troska o siebie pozwala nam lepiej funkcjonować w świecie. Dlatego warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, co możemy jeszcze poprawić, by czuć się lepiej!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium